Adresa

OC Galerie Teplice
Náměstí Svobody 3316
415 01  Teplice

GPS: 50°38'23.360"N
13°49'25.970"E

info@galerieteplice.cz

+420 417 968 102

Parkování
OTEVÍRACÍ DOBA
Parkoviště P1: Po-So 07.00 - 21.00
Ne 08.00 - 21.00
Parkoviště P2: Po-So 07.00 - 22.00
Ne 08.00 - 22.00

400 parkovacích míst

Vjezd z náměstí Svobody
a z ulice Dlouhá.
CENÍK PARKOVNÉHO
Po – Pá:
2 hodiny zdarma/den
3. hodina 30,- Kč
4. a každá další započatá hodina 50,- Kč
So – Ne (+ svátky):
3 hodiny zdarma/den
4. hodina 30,- Kč
5. a každá další započatá hodina 50,- Kč


Návštěvníkům večerních projekcí kina je umožněn odjezd z parkoviště i po 22.00 hodině!

« zpět

Tisková zpráva

« zpět na seznam článků Stáhnout tiskovou zprávu ve formátu PDF

28. března 2018

Galerie Teplice oslavila čtvrté narozeniny

Největší teplické obchodní centrum Galerie Teplice oslavilo v březnu čtyři roky od svého otevření. Nevzniklo přitom na zelené louce, ale na místě bývalého OD Prior nahradilo již nefunkční model obchodů uvnitř centra města – v tomto ohledu jde o návrat k samotným historickým kořenům. Od roku 2014 si Galerie Teplice našla své stálé návštěvníky, o čemž svědčí i statistiky. Průměrná denní návštěvnost od doby otevření vzrostla o 45 %, přičemž v adventním období či na přelomu května a června projde pasáží centra až 30 tisíc lidí denně. Pro zákazníky je v moderním komplexu k dispozici téměř 90 obchodů s nabídkou módy, potravin, občertvení, spotřebního zboží či kina. Některé značky jsou dokonce v severočeském regionu unikátní.

Co se týče ekonomických výsledků, od roku 2014 do roku 2017 vzrostl průměrný celkový měsíční obrat centra o 66 %. V Galerii Teplice našlo uplatnění zhruba 300 zaměstnanců.
Díky spolupráci s lokálními firmami se navíc daří vytvářet další zakázky a příležitosti v oblasti zaměstnanosti.

„Naše obchodní centrum jde ruku v ruce se zahraničním trendem navrátit obchod historicky zpátky do středu města,“ říká ředitel Galerie Teplice Jan Růžička. Zároveň poukazuje na nové trendy. „Kromě nakupování je daleko více v popředí role obchodního centra coby místa pro setkávání lidí. Návštěvníci vyhledávají mnohem častěji zábavu, už jim nepostačují pouze tradiční obchody, které stále více budou fungovat spíše jako výdejny či showroomy propojené se-shopy. Zároveň chtějí vstřebávat nové podněty. Patrné je to například ve vrzůstajícím zájmu o kulinářské zážitky,“ dodává Růžička.

A co výstavba nového obchodního komplexu uprostřed města přinesla samotným Tepličanům? „Do centra města se opět po letech vrátil život, což bylo také naším cílem. Je dobře, že se Galerie Teplice mimo obchodní aktivity zaměřuje i na volnočasové akce pro dospělé a děti. Mezi mé oblíbené patří například tradiční únorový Čokofestival,“ říká primátor statutárního města Teplice Jaroslav Kubera.

Jeho slova potvrzuje i Marcela Davídková, vedoucí supermarketu Korzo, která zároveń v 90. letech vedla „předchůdce“ Galerie Obchodní dům Prior. „Do centra města, jež předtím bylo značně vylidněné, se zase navrátil čilý ruch. Původní obchodní dům navíc již nedostačoval z hlediska kapacity i nabízených služeb,“ uvádí Marcela Davídková. A dodává i další rozdíly. „V dnešní době mají zákazníci k dispozici daleko větší výběr zboží než dříve. Oceňují zejména kvalitu potravin, jejich čerstvost a regionální původ. Důležité je pro ně i prostředí, v němž nakupují. Samozřejmostí je profesionální personál, parkoviště s dostatečnou kapacitou míst či zábavní akce, které centrum organizuje. Teplice jsou navíc lázeńské město navštěvované zahraničními hosty, jejichž zájem o nabízené služby na profesionálníúrovni každoročně vzrůstá,“ doplňuje Marcela Davídková.

Kromě obchodu a služeb se Galerie Teplice dlouhodobě věnuje kulturně-společenským aktivitám pro obyvatele města. I letos se například rozhodla podpořit tradiční Zahájení lázeňské sezony, které se uskuteční poslední květnový víkend pod záštitou statutárního města Teplice. Nedílnou součástí strategie obchodního centra je i podpora veřejněprospěšných organizací a jejich projektů. Aktuálně v Galerii probíhá výstava Salesiánského střediska Štěpána Trochty Namaluj svého anděla či prodej výrobků chráněných dílen Arkadie o.p.s. Čerstvou novinkou, která potěší Tepličany všech věkových kategorií, jepak první ročník akce s názvem „Galerie Teplice – Teplický půlmaraton“. Sportovní nadšenci vyrazí na trať vedoucí z centra města 26. srpna. Organizátoři připravili celkem tři trasy běhu, včetně dětské, přihlásit se navíc mohou i běžci se psem. V prosinci pak na sportovce čeká zimní varianta půlmaratonu.


Za obchodním centrem Galerie Teplice, jehož výstavba si vyžádala investici 1,2 miliardy korun, stojí společnost DANDREET. Členové jeho týmu mají za sebou množství úspěšných developerských projektů výstavby administrativních, obchodních i bytových komplexů. Na podzim 2013 otevřela jedno z největších českých obchodních center, Galerie Šantovka v Olomouci, o výměře 48.000 m², které již získalo i několik prestižních ocenění. Za původním návrhem projektu Galerie Teplice stojí renomovaný českobudějovický Ateliér 8000, stávající design pak navrhlo známé britské architektonické studio BENOY.


PhDr. Michaela Vinterová
Mediální zastoupení & PR projektu Galerie Teplice
E-mail: vinterova@gtpm.cz

Zůstaňte v obraze ...
Soubory cookie nám pomáhají poskytovat, chránit a zlepšovat poskytované informace, služby a funkce sociálních médií.
Pokud budete náš web používat i nadále, vyjádříte tím svůj souhlas s našimi zásadami týkajícími se souborů cookie.